Korusi-lehti on raikasilmeinen Saurum Osakeyhtiön kehittämä koru- ja kellolehti. Lehti ilmestyy kaksi kertaa vuodessa, joulun alla ja keväällä. Korusi-lehti kerää yksiin kansiin joulun kauneimmat lahjat ja antaa ideoita omaan juhla- sekä arkiasustamiseen. Lehden tuotemerkkejä ovat mm. suomalaiset Lumoava sekä Saurum Osakeyhtiö, joista löytyy tuotteita niin miehille, naisille kuin lapsillekin. Tämän joulun Korusi-jälleenmyyjät yli 60:stä kaupungista ympäri Suomen.

Osallistu Korusi-lehden lukijakyselyyn ja auta meitä tekemään lehdestä vielä parempi ja palvelevampi. Osallistumalla kyselyyn olet automaattisesti mukana arvonnassa, jossa on palkintona Lumoava-koruja.

Jälleenmyyjät

Jälleenmyyjä, lataa web-banneri sivuillesi tästä »
Akaa   Matin Kello ja Optiikka Oy   Valtatie 5   www.fennooptiikka.fi
Forssa   Hannun Kello Ky   Vilppaankatu   www.hannunkello.palvelee.fi
Haapavesi   Kellosepänliike R. Sammallahti Ky   Vanhatie 59 D   www.kellosepanliikesammallahti.fi
Hankasalmi   Ari Lamminniemi Ky   Keskustie 24  
Harjavalta   Passin Kello ja Kulta Oy   Killankatu (Killankadun Liikekeskus)   www.passinkellojakulta.fi
Haukipudas   Revontien Kulta ja Kello   Revontie 9   www.revontienkultajakello.fi
Huittinen   Kello-Hovi Oy   Risto Rytin katu 31  
Härmä   Kultakello Nikolai Ky   Saharavainiontie 1 (Härmän Ässä)   www.kultakellonikolai.fi
Ii   Kultasepänliike Kulta-Aalto Ky   Kirkkotie 1   www.kulta-aalto.com
Ikaalinen   Kelloliike T Hakkarainen   Vanha Tampereentie 15-17   www.sci.fi/~tapsa
Imatra   Suninen   Koskenparras 8   www.suninen.fi
Jalasjärvi   Kultaportti   Keskustie 18   www.kultaportti.fi
Joensuu   Kulta Nalle Oy   Kauppakatu 24 (Kauppakeskus Iso Myy)   www.kultanalle.fi
Jyväskylä   Kultari Oy   Kauppakatu 28   www.kultari.fi
Jämsä   Rantasen Kello Oy   Koskentie 7   www.rantasenkello.fi
Kajaani   A. Kaakinen Oy   Kauppakatu 7   www.kaakinen.com
Kangasniemi   Puulan Optiikka ja Kello Oy   Otto Mannisentie 1-3   www.optiplusoptikko.fi
Kankaanpää   Kello ja Kulta Kangasniemi Oy   Keskuskatu 40   www.timanttiset.fi
Karjaa   Karis Smycke - Karjaan Koru   Kauppiaankatu 13  
Kauhajoki   Timanttiset Kauhajoki   Topeeka 33   www.timanttiset.fi
Keitele   Foto-Helenan Kello ja Kulta   Äyräpääntie 1  
Kemi   Kultaoptiikka S&V Kemppainen   Sauvosaarenkatu 5  
Kempele   Kello-Optiikka Zeppelin   Matteuskatu 5 (Liikekeskus Zeppelin)   www.kello-optiikkazeppelin.fi
Kerava   Kelloliike T. Soikkeli   Kauppakaari 8   www.kellosoikkeli.fi
Kitee   Kiteen Kello ja Kulta Ruotsalainen   Kiteentie 16  
Kiuruvesi   Kiuruveden Näkökulma Oy   Kiurukatu 1   www.kiuruvedennakokulma.fi
Kokemäki   Passin Kello ja Kulta Oy   Tulkkilantie 24   www.passinkellojakulta.fi
Kokkola   Kultasepänliike Hanna Niemi   Rantakatu 10   www.kultasepanliikehannaniemi.fi
Koskenkorva   Kellotukku Hautaniemi Ky   Kurikantie 626   www.hautaniemi.fi
Kotka   Sutelan Kello ja Kulta Ky   Hakamäentie 1 (Prisma)   www.kultakauppa.net
Kouvola   Suninen   Tervasharjunkatu 1 (Kauppakeskus Veturi)   www.kauppakeskusveturi.fi
Kouvola   Suninen   Kouvolankatu 26   www.suninen.fi
Kuopio   Puustjärven Kello ja Kulta Sektori   Puijonkatu 23, Sektori   www.puustjarvi.fi
Kuopio   Puustjärven Kello ja Kulta Carlson   Haapaniemenkatu 22 (Tavaratalo Carlson)   www.puustjarvi.fi
Kurikka   Kurikan Ajankulta   Asematie 7  
Laihia   Kultasepänliike Aki Aro Oy   Kauppatie 1   www.akiaro.fi
Laitila   Kello-Huolto Heinonen Ky   Vihtorinkatu 4  
Laitila   Kello ja Kulta Palmu Oy   Vihtorinkatu 2   www.lailanet.fi/palmu
Lapinlahti   Jyrkkänen Ky   Linnansalmentie 10   www.jyrkkanen.fi
Lappeenranta   Suninen   Kauppakatu 33   www.suninen.fi
Lapua   Lakeuden Kultakulma Ky   Kauppakatu 4  
Laukaa   Laukaan KultaKello Ay   Arwidsonintie 15-17   www.laukaankultakello.fi
Lieksa   Caratia Kulta ja Kello   Pielisentie 9 (Liike- ja kulttuurikeskus)   www.caratiakultajakello.fi
Loimaa   Kelloliike Iisakki Ky   Vesikoskenkatu 13   www.iisakki.net
Mikkeli   Graanin kulta   Graanintie 1 (Graanin liikekeskus)   www.kelloliikepylvanainen.fi
Mikkeli   Kelloliike V. Pylvänäinen Oy   Porrassalmenkatu 25   www.kelloliikepylvanainen.fi
Muhos   Keisarintien Kulta ja Optiikka   Valtatie 17   www.optiplusoptikko.fi
Nivala   Kellosepänliike R. Sammallahti Ky   Kalliontie 27   www.kellosepanliikesammallahti.fi
Nummela   Vihdin Kelloliike   Vihdintie 4-6   www.vihdinkelloliike.fi
Nurmes   Kelloliike Pehkonen Oy   Poronkylänkatu 13   www.hienohopea.fi
Pietarsaari   Ab Smedlundin Kelloliike Oy   Perämiehenkatu 8  
Pori   Karhun Kultakoru   Yrjönkatu 14 (Kauppakeskus IsoKarhu)   www.karhunkultakoru.fi
Pori   Porin Itäkeskuksen Kultakoru   Itäkeskuksenkaari 6   www.itakeskuksenkultakoru.fi
Porvoo   Kellosepänliike Karvonen Ky   Piispankatu 19   www.kultaaon.com
Ranua   KoruIlona   Keskustie 30   www.koruilona.fi
Rovaniemi   Lapin Kultatupa Oy   Kansankatu 14   kultatupa.palvelut.lapinkansa.fi
Sastamala   Villen Kello Oy   Onkiniemenkatu 10   www.villenkello.fi
Seinäjoki   Kultaseppä Hanhiniemi   Kalevankatu 9   www.kultaseppahanhiniemi.fi
Siilinjärvi   Marjan Kello ja Lahja   Kuiluntie 5  
Sotkamo   Sotkamon Kultapuoti ay   Kainuuntie 15   www.sotkamonkultapuoti.fi
Suomussalmi   Yhdyskulman Kello-Optiikka   Kauppakatu 1   www.kainuu.com
Toholampi   Toholammin Kelloliike Ky   Kaartotie 2  
Tornio   Kultaoptiikka S&V Kemppainen   Satamakatu 8  
Turku   KultaViljaset   Kauppiaskatu 11   www.kultaviljaset.fi
Turku   LänsiKulta   Viilarinkatu 3 (Länsikeskuksen Prisma)   www.lansikulta.fi
Vantaa   KultaHelmi   Tikkuraitti 20 (Tikkurilan Prisma)   www.kultahelmi.fi
Varkaus   Koru Jyrki Oy   Kauppakatu 52   www.korujyrki.fi
Ylivieska   KORU-Shop   Savarinkatu 9 (Prisma)   www.kultavieska.fi
Ylivieska   Kultavieska   Juurikoskenkatu 1 L 2   www.kultavieska.fi